VALMIS – veebikursus “Õnnelikud Õlad”

May 11, 2020 Igor Burdin

Õlg on kõige enam vigastatav piirkond harrastussportlaste seas. Olles ise tegelenud palju heitealadega, võrkpalli, käsipalli ja muude pallimängudega, olen kokkupuutunud ülekoormuse, põletiku ja kergete väänamistega õlas. Samuti on õlavöötme probleeme jõusaali harrastajate seas. Kuna kõik ülakehale suunatud harjutused kaasavad ka õlga, on tähtis seda piirkonda hoida maksimaalselt heas toonuses.
Õlaliiges on kõige liikuvam liiges. See tähendab, et ta peab olema ka väga stabiilne liiges, vältimaks traumaohtu. Väga paljud ei tõsta käsi igapäevaelus isegi ülepea. Vähene liigutamine võib tekitada probleeme, eriti nii liikuvale piirkonnale. Õlavööde on tihedalt seotud ka naaberpiirkondadega. Kaela ja alaselja valud võivad olla tingitud halvast õla liikuvusest. Ehk käe tõstmisel võib minna kael pingesse ja liigutust kompenseerib alaselg.
Leian et klassikalisest treeningkavast on vähe, saamaks aru miks ja kuidas oleks efektiivne õlavöödet treenida. Ma väga loodan, et antud kursus aitab just Sind! 🙂

Kellele on kursus mõeldud?
– Palju istuvale inimesele (kael kange, õlad valusad, selg väsinud)
– Kellel soov regulaarselt võimelda ja tekitada võimlemisharjumus
– Kes taastub vigastusest
– Kellel soov vähendada õlavöötme valusid

Kursus kestab 6 nädalat. (+2 boonusnädalat huvilistele)
Iga nädal on 5 õpetlikku videot + 5-7 min treening – “TEE MINUGA KAASA”.
Igas videos on 1-3 erinevat harjutust või versiooni.
Üks video kestab umbes 30 sekundit kuni 2 minutit.

ROHKEM INFOT

Igor

No comments